Zakończyła się realizacja projektu pn „Folklor w Naszej Wiejskiej Chacie”

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Karniewie informuje o zakończeniu realizacji projektu pn.

„Folklor w Naszej Wiejskiej Chacie”

realizowanego w ramach działania 413  Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju

W ramach Folkloru wystąpiły cztery zespoły: Kapela Mazowiecka, Kipikasza- zespół z Lublina, Ludowy Zespół Artystyczny z Mławy, Ondraszki – kapela z Podhala. Zespoły te reprezentowały muzykę charakterystyczną dla regionu wielokulturowego. Na spotkaniu folklorystycznym, które odbyło się w pierwszą niedzielę sierpnia 2014 r. miała również miejsce degustacja potraw regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych zapewniona dzięki dwóm stoiskom  z ciastami i potrawami z naszego regionu. Można było również brać udział w konkursach i pokazach. Na scenie swoje umiejętności przedstawił także Karniewski Zespół Ludowy Karniewiacy, gościnnie wystąpił także zespół z Krasnego. Występy zespołów folklorystycznych, pokazy tańców ludowych, degustacja potraw regionalnych z pewnością przyczyniły się do integracji społecznej mieszkańców, wspólnego śpiewu, zabawy. Mieszkańcy gminy Karniewo i wszyscy uczestnicy bawili się do póżnych godzin wieczornych przy wspólnej potańcówce. Projekt miał na celu promocję kultury ludowej, dorobku historycznego, obyczajów ludowych.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Koszt całkowity projektu 28.089,00

Dofinansowanie projektu 22.432,00