W dniu 19.03.2014 r. odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Udział wzięły dzieci z przedszkola i szkół podstawowych Gminy Karniewo.

         Oceniało jury w składzie: Krystyna Kucińska: kierownik GBP w Karniewie, Joanna Balcerzak, Renata Zegadło i Ilona Obidzińska: studentki filologii polskiej. Uczestnicy oceniani byli w kategoriach: przedszkole, I-III i IV-VI.  Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców:

  • w kategorii przedszkole:

miejsce I Judyta Tomczak i Wiktoria Sokół,

miejsce II: Michalina Konopka i Wiktoria Donoch,

miejsce III: Olga Gronowska

wyróżnienia otrzymały:

 Amelia Poniatowska i Natalia Baprawska

 

  • w kategorii I - III:

miejsce I: Natalia Kowalska,

miejsce II: Sylwia Matusiak i Julia Bochenek,

miejsce III: Daria Szwekjkowska

wyróżniania otrzymali:
Kacper Dąbrowski i Roksana Jaworska

 

  • w kategorii IV - VI:

miejsce I: Aleksadra Szymańska i Magdalena Szymańska,

miejsce II: Dawid Surgal,

miejsce III: Paulian Usiądek

wyróżnienia orzymali:

Aleksadra Panafil i Krzysztof Falba. 

 

         Laureaci Konkursu reprezentować będą naszą gminę na eliminacjach powiatowych 25 marca w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim.   

Lista uczestników konkursu "Warszawska Syrenka"

 

Kategoria: Przedszkole

1. Szymon Sobolewski; grupa VI/Karniewo - "Bosa osa" Dorota Gellner

2. Wiktoria Dąbrowska; grupa IV/Karniewo - "Czarodziejski most" Dorota Gellner

3.Judyta Tomczak; grupa III/Karniewo - "W ogródku" Dorota Gellner

4. Zofia Napiórkowska; grupa  IV/Karniewo - "Strumyk" Dorota Gellner

5. Anna Dytrych; grupa II/Karniewo - "Deszczowy konik" Dorota Gellner

6. Amelia Galicka; grupa VI/Karniewo - "Łzy" Dorota Gellner

7. Amelia Poniatoska; grupa III/Karniewo - "Bal" Dorota Gellner

8. Angelika Woźniak; grupa V/Karniewo - "Wróżki" Dorota Gellner

9. Jowita Kozicka; grupa IV/Karniewo - "Przyjęcie" Dorota Gellner

10. Wiktoria Sokół; grupa III/Karniewo - "Zły humorek" Dorota Gellner

11. Oliwia Rydzewska; grupa V/Karniewo - "Aniolki" Dorota Gellner

12. Magdalena Dymczyk; grupa II/Karniewo - "Deszczowe baranki" Dorota Gellner

13.Michalina Konopka; grupa III/Karniewo - "Brat" Dorota Gellner

14. Wiktoria Donoch; grupa V - "Żarcik" Dorota Gellner

15. Maja Kuczyńska; grupa VI/Karniewo - "Śnieg" Dorota Gellner

16. Olga Gronowska; grupa V/Karniewo - "Kuzynka" Dorota Gellner

17. Wiktoria Witkowska; grupa VI/Karniewo - "Kołysanki" Dorota Gellner

18. Wiktoria Krzyżewska; grupa IV/Karniewo - "Kąpiel" Dorota Gellner

19. Natalia Baprawska; Romanowo - "Dla mamy"

20. Aleksandra Kiliańczyk; Romanowo - "Bambo"

 

Kategoria: I - III

1. Marta Dytrych; kl. Ib/Karniewo - "Zły humorek" Dorota Gellner

2. Joanna Karczewska; kl. IIIa/Karniewo - "Wakacje" Jerzy Skokowski

3. Weronika Falęcka; kl. Ia/Karniewo - "Tęcza" Maria Konopnicka

4. Gabriela Mosakowska; kl. Ia/Karniewo - "Kotek" Julian Tuwim

5. Jowita Sierzan; kl. II/Szwelice - "Bajka opowiadana psu przed zaśnięciem"

6. Daria Szwejkowska; kl. Ia/Karniewo - "Czarodziej w kinie" Dorota Gellner

7. Natalia Szczepańska; kl. IIb./Karniewo - "Skakanka" Julian Tuwim

8. Julia Bochenek; kl. III/Szwelice - "Chrząszcz" Jan Brzechwa

9. Julia Prekiel; kl. Ib/Karniewo - "Zakochana żaba" Tadeusz Śliwiak

10. Karol Ślaski; kl. IIa/Karniewo - "Jak rozmawiać trzeba z psem" Jan Brzechwa

11. Dominika Szwejkowska; kl. Ia/Karniewo - "Pomidor" Jan Brzechwa

12. Oliwia Strzeszewska; kl. IIIa/Karniewo - "Zapach czekolady" Danuta Wawiłow

13. Kinga Brach; kl. III/Szwelice - "Hipopotam" Jan Brzechwa

14. Sylwia Matusiak; kl. IIb/Karniewo - "Szybko" Danuta Wawiłow

15. Dawid Jabłonowski - Rupiński; kl. IIb/Karniewo - "I niech tak zostanie"

16. Patrycja Nalewajk; kl. II/Szwelice - "Hrabina de Dach" Ludwik Jerzy Kern

17. Bartosz Skonieczny; kl. IIb/Karniewo - "Zielona sowa" Tadeusz Śliwiak

18. Dominika Dunikowska; kl. IIa/Karniewo - "Chory kotek" Stanisław Jachowicz

19. Kacper Oleksiak; kl. IIa/Karniewo - "Stefan burczymucha" Maria Konopnicka

20. Natalia Kowalska; kl. IIb/Karniewo - "O wróbelku elemelku i o jego pantofelku" Hanna  Łochocka

21. Mateusz Kaminski; kl. IIa/Karniewo - "Spóźniony słowik" Julian Tuwim

22. Alicja Drejka; kl. III/Karniewo - "List do dzieci" Julian Tuwim

23. Mariusz Błaszczak; kl .I/Romanowo - "Chory kotek"

24. Kacper Dąbrowski; kl. I/Romanowo - "Żuraw i czapla"

25. Nikola Jaworka; kl. I/Romanowo - "Kłamczucha"

26. Klaudia Marmulewska; kl. I/ Romanowo - "Samochwała"

27. Szymon Skierkowski; kl. I/Romanowo - "Kwoka"

28. Roksana Jaworska; kl. II/ Romanowo - "Słoń Trąbalski"

29. Bartosz Kaszuba; kl. III,/Romanowo - "Kwoka"

30. Karolina Wysocka; kl. III,/Romanowo - "Żaba"

 

Kategoria: IV - VI

1. Alicja Skórzyńska; kl. Vb/Karniewo - "Bajka o królewiczu, kalejdoskopach, babie"

2. Łukasz Rólka; kl. IVa/Karniewo - "Podróże" Robert Louis Stevenson

3. Martyna Mórawska; kl. IVa/Karniewo - "Niebo" Wisława Szymborska

4. Aleksandra Szymańska; kl. Vb/Karniewo - "Ballada o trzech wesołych aniołach" Konstanty Gałczyński

5. Jakub Witkowski; kl. IVb/Karniewo - "Baran" Jan Brzechwa

6. Kinga Gogolewska; kl. IVa/Karniewo - "Nic dwa razy" Wisława Szymborska

7. Wiktoria Jaglarska; kl. V/Szwelice - "Motyle" Wanda Chotomska

8. Agnieszka Mossakowska; kl. Vb/Karniewo - "Makaron" Wanda Chotomska

9. Izabela Biedrzycka; kl. IVa/Karniewo - "Egzamin" Jerzy Jesionowski

10. Paulina Jackowska; kl. VIb/Karniewo - "Z pamiętnika Zofii Bobrówny" Juliusz Słowacki

11. Magdalena Szymańska; kl. VIb/Karniewo - "Kraj lat dziecinnych" Adam Mickiewicz

12. Aleksandra Panafil; kl. IVc/Karniewo - "Włos" Jan Brzechwa

13. Julia Kozicka; kl. Vb/Karniewo -  "Przyjęcie" Dorota Gellnet

14. Patrycja Gronowska; kl. VIa/Karniewo - "Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej" Wisława Szymborska

15. Dominika Cesarz; kl. Va/Karniewo - "Żuraw i czapla" Jan Brzechwa

16. Alicja Otłowska; kl. Vb/Karniewo - "Król i błazen" Jan Brzechwa

17. Magdalena Mikołajska; kl. VI/Szwelice - "Niektórzy lubią poezję" Wisława Szymborska

18. Krzysztof Falba; kl. IVa/Karniewo - "Siłacz" Zbigniew Lengren

19. Gabriela Drejka; kl. IVc/Karniewo - "Wrona" Wanda Chotomska

20. Ludwika Otłowska; kl. IVa/Karniewo - "Radość" Leopold Staff

21. Paulina Usiądek; kl. IV/Romanowo - "Na straganie"

22. Dawid Surgał; kl. IV/Romanowo - "Paweł i Gaweł"