"STOPA" 2013

 

W dniu 07 lipca 2013 roku na Gminnym Stadionie w Karniewie odbył się XVIII Mazowiecki Przegląd Wiejskich Zespołów Kabaretowych "STOPA" 2013. Organizatorem przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury w Karniewie, współorganizatorami Urząd Gminy Karniewo oraz Starostwo Powiatowe w Makowie Maz. Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja Tygodnika Ciechanowskiego i Makowskiego. Przegląd rozpoczął występ Zespołu Ludowego "Mali Karniewiacy" ze Szkoły Podstawowej w Karniewie.

W konkursie kabaretów udział wzięło wiele zespołów z różnych zakątków Polski.

Jury w składzie Stefan Żagiel - przewodniczący, Bogusław Krajewski, Tomasz Jakubowski wyłoniło trójkę zwyciezców:

 

I miejsce Kurpie z Jednorożca - Jednorożec

II miejsce" EKO-KABARET" - Urle

III miejsce Kabaret Wspomnienie - Stare Byliny, Rawa Mazowiecka

 

Jury przyznało również wyróżnienie specjalne za najlepsze teksty literackie w postaci statuetki Tygodnika Ciechanowskiego i Makowskiego dla Kabaretu "Makowianka" z Makowa Mazowieckiego.

Kabaretowi "Wspomnienie" ze Starych Bylin przyznano nagrodę dla "Najsłodszego  Zespołu"  w postaci bonów na lody.

 

Udział w konkursie wzięły również zespoły:

GOŁYMINIACY z Gołymina

Klub Seniora "Stokrotka" - Stary Szelków

Łochowianie - Łochów

Ludowy Zespół Obrzędowy "Wilkowianie" - Wilkowice, Rawa Mazowiecka

"Gwizdalanki" - Gwizdały, Łochów

Zespół Kabaretowy Krasne - Krasne

 

Wszystkie biorące udział zespoły otrzymały pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrody pieniężne.

Podczas Karniewskiej Gali zaprezentował się Zespół Ludowy Karniewiacy, Zespół Artystyczny "Szmaragdy" z Makowa Maz., zespół młodych muzyków SYNDROM z Makowa Maz. oraz szkoły perkusji i gitary działające przy GOK w Karniewie.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Karniewie na prośbę sponsorów: firmy SPHR i Derwex nagrodził za wystepy i osiągniecia 2 zespoły ludowe: Mali Karniewiacy i Karniewiacy Seniorzy dwoma kwotami w wysokośći 500 zł.

 

Podczas przeglądu została przeprowadzona akcja Dzień Dawcy Szpiku Kostnego Fundacji DKMS, gdzie mogli zarejestrować się potencjalni dawcy.

Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę dla dzieci, które mogły skorzystać z atrakcji tj: Strefa Malucha, liczne stoiska z zabawkami, wesołe miasteczko, klaun cyrkowiec a także malowanie buziek.

 

Impreza została uświetniona przez gwiazdę wieczoru zespół LONG&JUNIOR, następnie imprezę poprowadziła grupa muzyczna HELIOS zachęcając wszystkich uczestników do wspólnej zabawy tanecznej.

Wspaniałym zakończeniem "STOPY" 2013 była niespodzianka przygotowana przez połączoną grupę bębniarzy oraz żąglerów ogniem z Karniewa i Makowa Mazowieckiego oraz pokaz sztucznych ogni.

FILMY

 

"STOPA" 2013 cz.1

 

"STOPA" 2013 cz.2

 

 

ZDJECIA