VIII

FESTIWAL CHLEBA

 

 

              W dniu 15 września 2012r. w Mińsku Mazowieckim został zorganizowany już VIII Festiwal Chleba. Składał się on z dwóch elementów:

 - prezentacji produktów żywnościowych wszelkiego rodzaju ( niektórych można było zdegustować za niewielką opłatą) lub nabyć za odpowiednią cenę,

 - konkursu estradowego pt. „Od ziarenka do bochenka”.

 

                 W prezentacji –głównie – kulinariów brały udział koła gospodyń wiejskich, mniejsze  zakłady i indywidualni wytwórcy branży spożywczej  przeważnie  z terenu Mazowsza ale również z terenów przyległych. Aromat różnorakiego pieczywa ( w tym razowca) mieszał się z charakterystycznym zapachem wędzonek (niektóre prawie czarne)  przez co nieśmiało przebijał się zapach ciast i wyrobów cukierniczych. Woni produktów w słoikach i butelkach nie dało się  zarejestrować zmysłem zapachu, natomiast można było to zrobić przy pomocy smaku.

 

                  W konkursie estradowym wzięły udział 32 zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne. Zespoły te prezentowały bardzo bogaty repertuar.

Bardzo często wywodzący się z twórczości danego regionu –bo trzeba tu podkreślić obecność dość liczną zespołów z Podlasia, Kujaw, Regionu Świętokrzyskiego i innych.

                  
                    Do udziału w Konkursie  został zaproszony przez  Organizatora również  Zespół KARNIEWIACY. Zaprezentował on w części wokalnej utwory o tematyce wiejsko – rolniczej oraz taniec. Zaprezentował się chyba nieźle bo jurorzy  przyznali mu nagrodę specjalną . Dyplom świadczący o tym w złączeniu, a o samej nagrodzie … to tajemnica skarbnika.

                     Konkurs zakończył się bardzo późno, toteż z tego względu członkowie Zespołu KARNIEWIACY w drodze powrotne zwiedzili „Polskie Loreto” pod Wyszkowem już o zmroku – ale miało to też swój urok.

 

Późnym wieczorem w dobrych nastrojach seniorzy dotarli do domu.

 

misk1.jpg

Zespół KARNIEWIACY  na schodach prowadzących na scenę(z prawej).

W środku w stroju kurpiowskim Zbigniew Piątkowski- organizator Festiwalu,    

 a także Redaktor Naczelny lokalnego mińskiego tygodnika „Co słychać”

W głębi zdjęcia –również ubrani na ludowo – prowadzący Konkurs

skanuj0102.jpg